Δευτέρα, 19 Δεκεμβρίου 2016

Βυζάντιο – Ταξιάρχης 2-5: «Καθάρισε» στο πρώτο μέρος ο Ταξιάρχης

Εύκολα επιβλήθηκε σήμερα ο Ταξιάρχης με 5-2 του Βυζαντίου Νέου Πύργου για τη 13 αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας Εύβοιας, σ’ ένα παιχνίδι στο γήπεδο του Νέου Πύργου, όπου ο Ταξιάρχης το καθάρισε από το πρώτο μέρος, αφού πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με προβάδισμα τεσσάρων τερμάτων.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Ταξιάρχης κυριάρχησε στο πρώτο μέρος βρίσκοντας εύκολα διόδους προς τα αντίπαλα δίχτυα, αφού επέβαλε έναν επιθετικό μονόλογο στο παιχνίδι. Στο δεύτερο μέρος, το Βυζάντιο προσπάθησε να αντιδράσει κατάφερε να πετύχει δύο τέρματα, όμως αυτό δεν ήταν αρκετό για να πάρει κάτι καλό από το ματς. Απ’ την άλλη ο Ταξιάρχης κατέβασε στροφές, πετυχαίνοντας όμως ακόμη ένα γκολ και έχοντας και δυο δοκάρια.
Φάσεις και γκολ
10’ Πλασέ του Γκαμίλη από πλάγια θέση άουτ η μπάλα
15’ 0-1 ΓΚΟΛ για τον Ταξιάρχη: Ο Τσαμούρογλου με πλασέ μέσα απ’ την περιοχή άνοιξε το σκορ
22’ 0-2 ΓΚΟΛ για τον Ταξιάρχη: Οι φιλοξενούμενοι εκτέλεσαν φάουλ η μπάλα έφτασε μέσα στην περιοχή, ο Ζουπανιώτης Δ. με κεφαλιά προσπάθησε να διώξει στέλνοντας όμως τελικά τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του
24’ 0-3 ΓΚΟΛ για τον Ταξιάρχη: Ο Δέσπους Χ., με απευθείας εκτέλεση φάουλ «έγραψε» το 0-3
27’ 0-4 ΓΚΟΛ για τον Ταξιάρχη: ο Δέσπους Χ. έκανε σέντρα μέσα στην περιοχή, και ο Καραβάς σχεδόν μόνος με κεφαλιά ανέβασε κι άλλο το δείκτη του σκορ
30’ Κοντινή προβολή του Δέσπου Δ., μπλόκαρε ο Μουμούρης
36’ Σουτ από τον Καραβά έδιωξε ο Τερματοφύλακας του Βυζαντίου σε κόρνερ
50’ Σουτ μέσα απ’ την περιοχή από τον Αλεξίου έδιωξε ο Μουρίδης
54’ Δυνατό μακρινό σουτ από τον Γκαμίλη η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Βυζαντίου
55’ 0-5 ΓΚΟΛ για τον Ταξιάρχη: Ο Δέσπους Χ., με σουτ μέσα απ’ την περιοχή έκανε πέντε τα τέρματα του Ταξιάρχη
60’ Κοντινό πλασέ του Δέσπου Χ., η μπάλα πέρασε δίπλα απ’ το κάθετο δοκάρι της εστίας του Βυζαντίου
61’ Σουτ από τον Δ. Χουβαρδά έδιωξε σε κόρνερ ο Μουρίδης
62’ 1-5 ΓΚΟΛ για το Βυζάντιο: Σέντρα μέσα στην περιοχή του Φενερίδη, ο Αλεξίου πήρε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα
77’ Μακρινό σουτ του Δέσπου Χ., η μπάλα βρήκε και πάλι στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων
79’ 2-5 ΓΚΟΛ για το Βυζάντιο: Ο Σταματόπουλος εκτέλεσε κόρνερ και ο Δ. Χουβαρδάς με πλασέ στην κίνηση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα
81’ Δυνατό σουτ του Δημητράκη έδιωξε ο Ζουπανιώτης σε κόρνερ
85’ Πλασέ του Φενερίδη η μπάλα πέρασε άουτ
Συνθέσεις
Βυζάντιο: Μουμούρης (38’ Ρούσεβ), Μεργκεγκάι, Μουσέτης (46’ Κυπραίος), Κομποθανάσης Α., Ζουπανιώτης Δ., Μπραχιματάι, Σταματόπουλος, Χουβαρδάς Π.Β., Ζουπανιώτης Ε. (58’ Φενερίδης), Αλεξίου, Χουβαρδάς Δ.
Ταξιάρχης: Μουρίδης, Παραντές, Κριάρης, Καπόλος, Δημητράκης, Μπαλαμούτης (32’ Λυσσέας), Γκαμίλης, Δέσπους Δ., Καραβάς (46’ Κόχυλας), Δέσπους Χ., Τσαμούρογλου (87’ Σταμούλης)
Διαιτητής: Βαλάντης Βρακάς Βοηθοί: Δάλλας Κ. – Κοτταρά Ε.