Κυριακή, 17 Απριλίου 2016

Αναγέννηση Ιστιαίας - Ερμής Πηλίου 1-0 Πρωταθλήτρια η Αναγέννηση επιστρέφει ξανά στην Α' κατηγορία

Χρειάστηκαν 120 λεπτά αγώνα για να καταφέρει η Αναγέννηση Ιστιαίας να κερδίσει τον Ερμή Πηλίου και να στεφθεί πρωταθλήτρια στον πρώτο όμιλο της Β' κατηγορίας και να πάρει και το εισιτήριο ανόδου για την Α' κατηγορία Εύβοιας, στην οποία επιστρέφει μετά από δύο χρόνια. Να σημειώσουμε ότι και οι δύο ομάδες είχαν τερματίσει ισόβαθμες στην πρώτη θέση και με ίδια μεταξύ τους αποτελέσματα και ίδιο συντελεστή τερμάτων στα μεταξύ τους παιχνίδια, γι' αυτό οι ...λογαριασμοί ξεκαθάρισαν σε αγώνα μπαράζ. Το γκολ για την Αναγέννηση πέτυχε ο Ασαμόα κυριολεκτικά στο φινάλε της παράτασης στο 120'.

Στο πρώτο ημίχρονο το ματς ήταν καλό και από τις δύο ομάδες. Στο δεύτερο η Αναγέννηση έμεινε με δέκα παίκτες αφού αποβλήθηκε ο Μπερμπεράι και έτσι έκανε τους προσανατολισμούς της πιο αμυντικούς. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Στέλιος Φώτης με βοηθούς τους τους Κώστα Αργύρη και Προκόπη Τσιφλάκο.
Αναλυτικό ρεπορτάζ και φωτορεπορτάζ μπορείτε να δείτε αργότερα στο http://dinataathlitika.gr/ από τους Μανώλη Βέττα και Γιώργο Καλίτσα.