Κυριακή, 10 Ιανουαρίου 2016

Α.Ο. Ωρεών – Αρτεμησιακός 2-1: Νίκη για τους Ωρεούς σ’ ένα όμορφο παιχνίδι

Σ’ ένα αρκετά ωραία παιχνίδι σήμερα στο γήπεδο του Νέου Πύργου οι Ωρεοι επικράτησαν με 2-1 του Αρτεμησιακού για το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας. Οι γηπεδούχοι είχαν την επιθετική υπεροχή σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, κατάφεραν να προηγηθούν σχετικά γρήγορα, ενώ έβαλαν γερές βάσεις στη νίκη τους από τη πρώτο μέρος του αγώνα. Από την άλλη ο Αρτεμησιακός πάλεψε κατάφερε όμως να μειώσει αργά και αυτό σε συνδυασμό με το γεγονός ότι δεν μπορούσε να ελέγξει το ρυθμό του παιχνιδιού ήταν καθοριστικό για την έκβαση του αγώνα.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
13’ 1-0 ΓΚΟΛ για τους ΩΡΕΟΥΣ: Ο Καπλανάι σεντράρει, ο Πατσής πιάνει την πρώτη κεφαλιά και περνάει τη μπάλα στο Ματζώρο και αυτός με δεύτερη κεφαλιά τη στέλνει στα δίχτυα
15’ Ο Ν. Καρακάξης για τον Αρτεμησιακό βγαίνει τετ – α – τετ πλασάρει αρχικά ο Μαυρούτσικος Δ. αποκρούει και εν συνεχεία οι αμυντικοί των Ωρεών έδιωξαν σε κόρνερ
19’ Ο Γιαντζής για τον Αρτεμησιακό σουτάρει με τη μπάλα να περνά άουτ
25’ 2-0 ΓΚΟΛ για τους ΩΡΕΟΥΣ: Ο Τριανταφύλλου με εκτέλεση φάουλ περνά πολύ όμορφα τη μπάλα μέσα στην περιοχή και Γ. Μαυρούτσικος με ανάποδο ψαλιδάκι διπλασιάζει τα τέρματα των γηπεδούχων
42’ Άουτ η μπάλα σε σουτ του Χαντζή για τους Ωρεούς
59’ Ο Μαυρούτσικος Γ. εκτελεί φάουλ για τους Ωρεούς και η μπάλα περνά δίπλα από το κάθετο δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων
62’ Ο Πατσής βγαίνει τετ – α – τετ σουτάρει αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ
72’ 2-1 ΓΚΟΛ για τον ΑΡΤΕΜΗΣΙΑΚΟ: Ο Ν. Καρακάξης παίρνει τη μπάλα μπαίνει στην περιοχή των Ωρεών πλασάρει και μειώνει για τον Αρτεμησιακό
82’ Κεφαλιά του Μπλέτσα μπλόκαρει ο Σούρας
89’ Οι παίκτες του Αρτεμησιακού διαμαρτύρονται για χέρι αμυντικού των Ωρεών μέσα στην περιοχή
90’+1’ Σουτ του Πατσή από πολύ κοντά έδιωξε ενστικτωδώς ο Σούρας
90’+7’ Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα για τους Ωρεούς ο Μπλέτσας για διαμαρτυρία
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
Α.Ο. ΩΡΕΩΝ: Μαυρούτσικος Δ., Καραπάνος (75’ Καραδημήτρης), Καπλανάι, Γιουκάι, Τριανταφύλλου Α. (46’ Μπλέτσας), Αθανασίου, Πατσής, Δούμας, Μαυρούτσικος Γ. (66’ Σταματονικολός), Χαντζής, Ματζώρος
ΑΡΤΕΜΗΣΙΑΚΟΣ: Σούρας, Σούρλας (81’ Καραβάς), Κερμανίδης Τ., Διαμαντής, Πρίκος, Σαντής, Βασιλικιώτης (56’ Κερμανίδης Ν.), Κοντζιάς, Γιαντζής, Καρακάξης Ν., Κουρταλής (74’ Καρακάξης Γ.)
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Βελέντζας ΒΟΗΘΟΙ: Κηρύκος - Ρέτσας