Κυριακή, 25 Οκτωβρίου 2015

TEΛEΘPIAKOΣ- ΛOKPOΣ 67 - 53 Νίκη- έκπληξη από το εφηβικό του Τελεθριακου

Εκπληκτική νίκη πέτυχε η εφηβική ομαδα του Τελεθριακου αντιμετωπιζοντας τον Λοκρό Αταλαντης σημερα Κυριακή 25/10 στο κλειστο Ιστιαιας για την 2η αγωνιστικη του εφηβικού πρωταθληματος της ΕΣΚΑΣΕ.
Οι έφηβοι του Τελεθριακου και αυριανοί παικτες της αντρικης ομαδας σημείωσαν εξαιρετική εμφανιση νικώντας την αξιόμαχη ομαδα του Λοκρου αποδεικνυοντας οτι ο Τελεθριακος διαθέτει πολυ καλό φυτώριο αθλητών με σημαντικές δυνατοτητες εξέλιξης.

Οι έφηβοι του Τελεθριακου είχαν τον ελεγχο του παιχνιδιού απο το πρωτο λεπτό και επέβαλαν τον ρυθμό τους σε ολα τα επιπεδα με το ημίχρονο να λήγει 42-21.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομαδα μας συνέχισε να αγωνίζεται με πάθος και δύναμη τόσο στην αμυνα οσο και στην επίθεση εξασφαλίζοντας την νίκη με σημαντική διαφορα 14 ποντων γεγονός που δίνει στον Τελεθριακό προβάδισμα πρόκρισης στον επομενο γύρο.