Κυριακή, 25 Οκτωβρίου 2015

Α.Ε. ΙΣΤΙΑΙΑΣ – ΖΑΡΑΚΕΣ 6-0: Παράσταση για ένα ρόλο

Σαρωτική σήμερα η Α.Ε. Ιστιαίας επικράτησε με 6-0 του Α.Ο. Ζαράκων για την έβδομη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας Εύβοιας, σ’ ένα παιχνίδι στο Δημοτικό Στάδιο της Ιστιαίας πραγματικά παράσταση για ένα ρόλο, αφού η επικράτηση της Ένωσης ήταν καθολική σε όλα τα μήκη και πλάτη του γηπέδου. Οι παίκτες του Θανάση Γουρνά εκτός από τα έξι γκολ που πέτυχαν δημιούργησαν κι άλλες κλασικές φάσεις μπροστά στην εστία των Ζαράκων και είχαν σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού τον πλήρη έλεγχο. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν σχεδόν καθόλου να βγουν απειλητικά μπροστά από την εστία του Καρατσόλια.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
5’ Σουτ του Γεωργίου έδιωξε ο Τόρα
14’ Σέντρα του Νίκου Γοργομάτη και κεφαλιά από τον Γεωργίου η μπάλα κατέληξε άουτ
20’ 1-0 ΓΚΟΛ για την ΙΣΤΙΑΙΑ: Ο Αντώνης Γοργομάτης μπήκε από αριστερά στην περιοχή και με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ
31’ 2-0 ΓΚΟΛ για την ΙΣΤΙΑΙΑ: Ο Χρήστος Ανέστης έβγαλε σέντρα στην περιοχή και ο Γεωργίου με πλασέ έκανε το 2-0
45’ 3-0 ΓΚΟΛ για την ΙΣΤΙΑΙΑ: Ο Αντώνης Γοργομάτης κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Χρήστος Ανέστης
64’ 4-0 ΓΚΟΛ για την ΙΣΤΙΑΙΑ: Ο Γεωργίου εκτέλεσε κόρνερ και ο Μακρής που είχε περάσει ως αλλαγή, με κεφαλιά ανέβασε κι άλλο το δείκτη του σκορ
66’ 5-0 ΓΚΟΛ για την ΙΣΤΙΑΙΑ: Ο Νίκος Γοργομάτης εκτέλεσε φάουλ και ο Κατσικόγιαννης που είχε περάσει κι αυτός ως αλλαγή, με κεφαλιά έδωσε μεγαλύτερο εύρος στο σκορ
73’ Άουτ η μπάλα σε σουτ του Μίχα για τα Ζάρκα
78’ Ο Μακρής βγαίνει τετ – α – τετ σουτάρει αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ
79’ Ξανά τετ- α – τετ ο Μακρής σουτάρει εκ νέου και η μπάλα καταλήγει και πάλι άουτ
83’ 6-0 ΓΚΟΛ για την ΙΣΤΙΑΙΑ: Ο Αντώνης Γοργομάτης εκτέλεσε πλάγιο η μπάλα έφτασε μέσα στην περιοχή στον Γκογκομήτρο και αυτός με δυνατό σουτ διαμόρφωσε το τελικό σκορ
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
Α.Ε. ΙΣΤΙΑΙΑΣ (Γουρνάς): Καρατσόλιας, Καλιβάτσι (65’ Κατσικόγιαννης), Καλλίτσης (57’ Μακρής), Τριανταφύλλου, Τόουρφε, Βασιλείου, Γοργομάτης Α., Γοργομάτης Ν., Γκογκομήτρος, Ανέστης Χ. (61’ Καπόλος), Γεωργίου
Α.Ο. ΖΑΡΑΚΕΣ (Γεωργίου): Τόρα, Λιώνης (33’ Σπανός), Ντούνης (72’ Παναγιώτου Ι.), Πέππας, Μίχας, Μαντάς, Αποστόλου, Παναγιώτου Ν. (53’ Καλιόντζης Γ.), Γκίκας, Καλιόντζης Ν., Πιλάτης

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Δημήτρης Χουλιάρας ΒΟΗΘΟΙ: Αργύρης - Παππάς