Πέμπτη, 24 Σεπτεμβρίου 2015

Α.Ο. ΑΙΔΗΨΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ 3-3: "Βροχή" τα γκολ στην Αιδηψό

Δεύτερη επιτυχημένη εμφάνιση χθες για τον "νεοφώτιστο" Α.Ο. Αιδηψός στο πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας, αφού ήρθε ισόπαλος στην έδρα του 3-3 με τον Απόλλωνα Ερέτριας για τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α' κατηγορίας, παρά το γεγονός ότι η ομάδα του Λάζαρου Κυρπισλίδη αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο από τα μισά του πρώτου μέρους απέναντι σε μια παραδοσιακή δύναμη του Ευβοιώτικου ποδοσφαίρου.
Δύο φορές έμεινα πίσω στο σκορ και δύο φορές ισοφάρισαν οι παίκτες της Αιδηψού σε ένα παιχνίδι που το σκορ θα μπορούσαμε να πούμε αδικεί τους γηπεδούχους αφού έχασαν αρκετές κλασικές ευκαιρίες και θα μπορούσαν να έχουν πάρει άνετο προβάδισμα από το πρώτο ημίχρονο. Η Αιδηψός ήταν αυτή που προηγήθηκε στο 11' με τον Αντριάνο Μπιμπάι, ο οποίος στη συνέχεια έχασε αρκετές ευκαιρίες μπροστά από την εστία του Μυτακίδη. Η Ερέτρια ισοφάρισε στο 50' με γκολ του Τόρα και πήρε προβάδισμα στο σκορ ένα λεπτό αργότερα με τέρμα που σημείωσε ο Μώρος. Όμως τρία λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 54' ο Ιντρίτ Μπιμπάι έφερε και πάλι το παιχνίδι στα ίσα. Στο 75' και πάλι ο Μώρος έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενουμ για να έρθει πέντε λεπτά αργότερα στο 80' λεπτό ο Ιντρίτ Μπαμπάι και πάλι να διαμορφώσει το τελικό 3-3.
Να σημειώσουμε ότι η Αιδηψός αγωνιζόταν με δέκα παίκτες από το 25' λεπτό λόγο αποβολής του Φατσή με απ' ευθείας κόκκινη κάρτα.
Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Στέλιος Φώτης με βοηθούς τους Κώστα Κωνστάντιο και Νίκο Χατζηκαμαγιάννη.
Α.Ο. ΑΙΔΗΨΟΣ (Κυρπισλίδης): Μυλωνάς, Φώτου Κ., Φατσής, Δημητρίου, Ψύλλος (77' Αναγνώστου Ν., Αναγνώστου Μ., Μπατσιώτος, Σιρπιτσιόγλου, Μπιμπάι Α. (86' Χοτζάι), Μπιμπάι Ι., Φώτου Χ. (90' Ζαχαράκης)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ (Τσαραντάνης): Μυτακίδης, Ρούσσος, Λιατίφης, Βελαέτης, Πεππές, Μαυρομάτης, Σταματάκος, Νταλαβέρης, Τόρα, Ευγενίου, Μώρος