Τετάρτη, 23 Σεπτεμβρίου 2015

Α.Ε. ΙΣΤΙΑΙΑΣ – Α.Ο. ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ 2-2: «Χ» στο γήπεδο πιθανότατα όμως «άσσος» στα χαρτιά

Μπορεί το Αυλωνάρι σήμερα, για τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας να ήρθε ισόπαλο εκτός έδρας 2-2 με την Α.Ε. Ιστιαίας και να έσπασε την κακή παράδοση που έχει στην Ιστιαία τα τελευταία χρόνια, όμως πιθανότατα να μην γευτεί τη χαρά του βαθμού της ισοπαλίας, αφού η Α.Ε. Ιστιαίας καταθέτει ένσταση για αντικανονική ποδοσφαιριστή και το πιθανότερο είναι να πάρει το τρίποντο της νίκης στα …χαρτιά.

Συγκεκριμένα στο τρίτο λεπτό τον καθυστερήσεων έγινε αλλαγή ο Κοτρόζος με τον Φραγγή που όμως δεν ήταν δηλωμένος στο φίλο αγώνα κάτι που αντιλήφθηκε ο διαιτητής Κασομούλης κατά τη συμπλήρωση του φύλλου αγώνα μετά τη λήξη του παιχνιδιού. Αναλυτικά στις παρατηρήσεις έγραψε τα εξής….

Έτσι η Ένωση κατέθεσε ένσταση για αντικανονική συμμετοχή ποδοσφαιριστή.
Στο αγωνιστικό κομμάτι η Ένωση έλεγχε και είχε την πρωτοβουλία σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού έχοντας αρκετές καλές φάσεις κυρίως στο δεύτερο μέρος καταφέρνοντας να ανατρέψει το εις βάρος της 1-0 που είχε διαμορφωθεί από το πρώτο μέρος. Όμως ένα λάθος των αμυντικών των γηπεδούχων έγινε η αιτία το Αυλωνάρι να ισοφαρίσει στο 80’.
ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
22’ Ο Βασίλης Ανέστης εκτέλεσε φάουλ ο Τσολάκος πραγματοποίησε καρφωτή κεφαλιά όμως η μπάλα κατέληξε άουτ
27’ 0-1 ΓΚΟΛ για το ΑΥΛΩΝΑΡΙ: Από κόντρα περίπου στη μεσαία γραμμή η μπάλα στρώθηκε στον Μακρή, τον οποίο δεν κατάφερε να ανακόψει ο Τόουρφε, αυτός μπήκε στην περιοχή πλάσαρε και άνοιξε έτσι το σκορ για τους φιλοξενούμενους
29’ Σούτ του Γοργομάτη από το ύψος του πέναλτι έδιωξε ο Πετράκης
30’ Κεφαλιά του Μακρή για το Αυλωνάρι η μπάλα κατέληξε άουτ
41’ Ο Χρήστος Ανέστης έβγαλε πάσα στον Γεωργίου στο ύψος του πέναλτι αυτός όμως μπλέχτηκε με τον Γκογκομήτρο και έτσι η μπάλα κατέληξε άουτ
55’ Πάσα το Γεωργίου στον Γοργομάτη ο οποίος έβγαινε τετ’ α τετ, ο τελευταίος όμως δεν πρόλαβε να τσιμπήσει τη μπάλα και έτσι αυτή κατέληξε άουτ.
65’ Ο Χρήστος Ανέστης βγήκε τετ-α – τετ, έπειτα από πάσα του Γεωργίου σούταρε, όμως ο Πετράκης έδιωξε
73’ Σουτ του Μακρή για το Αυλωνάρι έδιωξε ο Καρατσόλιας
75’ Σουτ του Χρήστου Ανέστη μέσα από την περιοχή η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Αυλωναρίου
76’ 1-1 ΓΚΟΛ για την ΕΝΩΣΗ: Ο Τσολάκος πλασαριστά έπειτα από πάσα του Γαβριήλ ισοφάρισε
77’ 2-1 ΓΚΟΛ για την ΕΝΩΣΗ: Με δυνατό κοντινό σουτ ο Χρήστος Ανέστη έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους
80’ 2-2 ΓΚΟΛ για το ΑΥΛΩΝΑΡΙ: Έπειτα από λάθος τον αμυντικών της Ιστιαίας η μπάλα στρώθηκε στον Βαγγέλη Δήμου αυτός σούταρε και ισοφάρισε για το Αυλωνάρι
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
Α.Ε. ΙΣΤΙΑΙΑΣ (Γουρνάς): Καρατσόλιας, Καλιβάτσι (35’ Στεργίου), Βασιλείου, Τσολάκος, Τόουρφε, Γκογκομήτρος, Καραγιάννης (85’ Δαρζέντας), Γοργομάτης (68’ Γαβριήλ), Ανέστης Β., Ανέστης Χ., Γεωργίου
ΑΥΛΩΝΑΡΙ (Κρόκος): Πετράκης, Μαρούλης, Μπεργκενάκου (82’ Αϊδίνης), Καραμπίνης, Φρυγανάς, Βασιλείου, Λαθουράς (69’ Δήμου Ε), Δήμου Η., Μακρής, Σεϊντόπουλος, Κοτρόζος (93’ Φραγγης !!!)

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γιώργος Κασομούλης ΒΟΗΘΟΙ: Περιβολάρης - Τσιφλάκος