Σάββατο, 26 Σεπτεμβρίου 2015

Α.Ο. ΩΡΕΩΝ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ 2-1: Πρεμιέρα με το «δεξί» για τους Ωρεούς

Με όπλο τη νεανική φρεσκάδα και τις αντοχές και παίζοντας κατά μεγάλα διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο ο Α.Ο. Ωρεών επικράτησε 2-1 εντός έδρας του Ατρόμητου Βασιλικών στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας. Δείχνοντας έτσι πως και φέτος η ομάδα των Ωρεών θα είναι ένας υπολογίσιμος αντίπαλος στην κατηγορία.

Παρά το ψιλόβροχο και τον βαρύ αγωνιστικό χώρο του γηπέδου του Νέου Πύργου, το παιχνίδι ήταν αρκετά καλό και με πολύ καλό ρυθμό κρατώντας αμείωτο το ενδιαφέρον καθ’ όλη τη διάρκειά του. Οι Ωρεοί είχαν την επιθετική πρωτοβουλία στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και έχασαν αρκετές κλασικές ευκαιρίες, όπου θα μπορούσαν να έχουν πετύχει ακόμη μεγαλύτερο σκορ. Ο Ατρόμητος από την άλλη αν και έδειξε καλά στοιχεία και του δόθηκε η ευκαιρία στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου να πάρει κεφάλι στο σκορ, τελικά υπέκυψε  στις αντοχές και στο πάθος των Ωρεών.
ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
8’ 1-0 ΓΚΟΛ για τους ΩΡΕΟΥΣ. Ο Γαλούπης με αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα στο αριστερό παραθυράκι της εστίας των Βασιλικών ανοίγοντας έτσι το σκορ
10’ 1-1 ΓΚΟΛ για τα ΒΑΣΙΛΙΚΑ: Ο Καρατζάς εκτέλεσε κόρνερ και ο Γιώργος Αντωνίου με κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσα
26’ Ο Πατσής βγήκε στην αντεπίθεση έβγαλε το Γαλούπη τετ α τετ ο τελευταίος σούταρε όμως ο Αντωνίου κατάφερε να διώξει με τα πόδια
31’ Σουτ του Χατζή μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια ο τερματοφύλακας των Βασιλικών
45’ Ο Πολίτης για τα Βασιλικά κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του από τον Γιουκάι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος, όμως ο Μαυρούτσικος κατάφερε να διώξει. Για τη συγκεκριμένη φάση οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται ότι ο Πολίτης πριν ανατραπεί είχε ξεκινήσει από θέση off side
48’ 2-1 ΓΚΟΛ για τους ΩΡΕΟΥΣ: Ο Μαυρούτσικος Φ. πήρε τη μπάλα στην περιοχή σούταρε και την έστειλε στα δίχτυα βάζοντας μπροστά στο σκορ τους Ωρεούς
50’ Ο Σταματονικολός εκτέλεσε φάουλ και η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ
53’ Δυνατό σουτ του Γουλούπη η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Αντωνίου
70’ Ο Πατσής βγήκε τετ α τετ σούταρε αλλά ο Αντωνίου μπλόκαρε
86’ Ο Παυλάκης έβγαλε τετ – α – τετ τον Πατσή αυτός σούταρε αλλά ο Αντωνίου έδιωξε και πάλι
Α.Ο. ΩΡΕΩΝ: Μαυρούτσικος, Παυλάκης, Σταματονικολός (84’ Αναγνωστάκης Σ.), Γιουκάι, Ματζώρος, Μαυρούτσικος Φ. (77’ Αθανασίου Ι.), Μούστος, Χατζής, Πατσής (90+ Καραγκούνης), Γαλούπης, Ρεσούλη.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ: Αντωνίου Μ., Μιχαλόπουλος Μ., Ηλιοδρομήτης Τ. (58’ Δούκας), Μιχαλόπουλος Γ. (32’ Λαδογιάννης), Δήμου, Χαρβαλιάς, Καραμούζης, Αντωνίου Γ., Πολίτης, Σταμούλος, Καρατζάς

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Βαλάντης Βρακάς ΒΟΗΘΟΙ: Παυλάτος - Μουρτίκας